Зворотний дзвінок

  Сона-фарм – міжнародна команда професіоналів фармацевтичної галузі

  Всесвітній день розсіяного склерозу в Казахстані: Євразійська медична асоціація розпочинає співпрацю з Merck і Sona-Pharm для поліпшення якості допомоги пацієнтам із РС

  Розсіяний склероз (РС) – одне з найпоширеніших захворювань центральної нервової системи (ЦНС), яке характеризується запаленням, демієлінізацією та дегенеративними змінами. Більшість пацієнтів із РС – це молоді люди віком від 20 до 40 років, для яких цей діагноз стає найбільш поширеною причиною інвалідності внаслідок нетравматичних захворювань. Ті, хто вперше зіткнулися з цим захворюванням, часто знаходяться в стані розгубленості й пригніченості, і не завжди здатні прийняти свій стан. Ключовою подією для їхньої підтримки є щорічний День розсіяного склерозу, який проводиться в багатьох країнах.

  28 травня 2020 року в Казахстані, напередодні Всесвітнього дня розсіяного склерозу, відбулася онлайн-конференція за участю Євразійської медичної асоціації, Остапа Купновицького та Роджера Еліа. Під час цього заходу в режимі онлайн всі три сторони (Асоціація, Sona-Pharm і Merck) підписали Меморандум про співпрацю у сфері діагностики і лікування цього тяжкого захворювання. Мета партнерства – клінічне та науково-дослідницьке співробітництво в сфері діагностики і лікування розсіяного склерозу в Казахстані. Також в ході прес-конференції учасники відповіли на різні запитання журналістів про діяльність компанії.

  “Як партнер компанії Merck в країнах СНД та Україні, ми прагнемо підтримувати ініціативи пацієнтської і лікарської спільноти щодо покращення життя людей з розсіяним склерозом. Один із прикладів – це відкриття спеціальних кабінетів, де пацієнти з РС можуть цілодобово отримувати консультаційну підтримку, яке ми вважаємо дуже важливим і своєчасним рішенням, що може бути затребуване не тільки в Казахстані, але і в інших країнах пострадянського простору. Крім того, укладаючи потрійну угоду про співпрацю з Євразійською медичною асоціацією, в перспективі ми зможемо допомогти більшій кількості пацієнтів із РС жити повноцінним життям», – сказав Остап Купновицький, генеральний директор Sona-Pharm.

  Пізніше в цей день пацієнти з РС та спеціалісти-неврологи об’єднались з пацієнтами з інших країн СНД та України для взаємної підтримки, а також для підвищення обізнаності громадськості про РС. Вони прийняли участь у міжнародному онлайн-заході з залученням експертів із неврології та реабілітації, де змогли обмінятись інформацією про те, як вони живуть з надією, створюють сім’ї  і будують кар’єри.

  Зараз, в умовах пандемії COVID-19 і самоізоляції, проведення подібних заходів, які об’єднують на одній платформі людей, що живуть з подібним діагнозом, особливо актуально. Пацієнти та їх рідні стикаються зі схожими проблемами і тому можуть не тільки обмінятися досвідом, а й просто по-людськи підтримати одне одного, зрозуміти, що вони не самотні у своїй проблемі.

  «Будучи одними з перших, хто ще 20 років тому почав розробляти рішення для лікування розсіяного склерозу, ми вважаємо своїм обов’язком допомагати пацієнтам із цим захворюванням – вважає Роджер Еліа, директор Merck Biopharma в СНД – Сьогодні люди з даним діагнозом, при правильно підібраній терапії, можуть жити повноцінним життям, будувати плани на майбутнє, створювати сім’ї. Це особливо важливо для тих, у кого захворювання виявлено в молодому віці».