Дзвоніть нам: +38(044) 495 10 14

Препарати

Цетротід/Cetrorelix acetate -0,25

Діюча речовина: 0,25 мг цетрореліксу (у вигляді цетрореліксу ацетату)

Лікарська форма: Порошок та розчинник для розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Анти-гонадотропін рилізинг гормони.

Код АТС H01C C02.

Реєстраційне посвідчення № UA/4898/01/01

Показання.

Запобігання передчасній овуляції у пацієнток в рамках контрольованої оваріальної стимуляції з наступним вилученням ооцитів і застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

Протипоказання.

  • Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких структурних аналогів гонадотропін рилізинг гормону (Гн-РГ), екзогенних пептидних гормонів або допоміжних речовин препарату;
  • вагітність та період годування груддю;
  • постменопаузальний період;
  • помірне або тяжке ураження ниркових або печінкових функцій.

 

Спосіб застосування та дози.

Якщо лікар не призначив іншої схеми введення препарату, то слід керуватися рекомендаціями, наведеними нижче.

 

Вміст одного флакона (0,25 мг цетрореліксу) вводять один раз на день з 24-годинними інтервалами або вранці, або ввечері.

 

Введення препарату вранці: введення Цетротіду® 0,25 мг розпочинають на 5-й або 6-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96 – 120 годин після початку оваріальної стимуляції із застосуванням препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжують протягом періоду застосування гонадотропінів, включаючи день індукції овуляції або день введення людського хоріонічного гонадотропіну (лХГ).

 

Введення препарату ввечері: введення Цетротіду® 0,25 мг розпочинають на 5-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96 – 108 годин після початку оваріальної стимуляції із застосуванням препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжують протягом періоду застосування гонадотропінів до вечора перед днем проведення індукції овуляції включно.

 

Побічні реакції.

З боку імунної системи: непоширені - системні алергічні/псевдоалергічні реакції, включаючи загрожуючі життю анафілактичні реакції.

З боку нервової системи: непоширені - головний біль.

З боку травного тракту: непоширені - нудота.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: поширені - синдром гіперстимуляції яєчників від легкого до помірного ступеня тяжкості, який є невід’ємним ризиком процедури стимуляції; непоширені – тяжкий синдром гіперстимуляції яєчників.

Загальні розлади та реакції у місці введення: поширені - місцеві реакції у місці ін’єкції (такі як еритема, набряк або свербіж). Зазвичай вони є тимчасовими за перебігом і легкими за ступенем тяжкості.

 

Особливості застосування.

Особливу увагу слід приділяти жінкам з ознаками та симптомами активних алергічних розладів або з відомою схильністю до алергії в анамнезі. Препарат не рекомендований для застосування жінкам із тяжкими алергічними розладами.

Під час або після оваріальної стимуляції може розвинутися синдром гіперстимуляції яєчників, який слід розглядати як невід’ємний ризик процедури стимуляції із застосуванням гонадотропінів.

Дотепер досвід застосування препарату Цетротід® 0,25 мг при проведенні повторних курсів оваріальної стимуляції обмежений. Тому у повторних циклах лікування Цетротід® 0,25 мг слід застосовувати тільки після зваженої оцінки ризику та переваг його застосування.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Цетрорелікс – це антагоніст гонадотропін рилізинг гормона (антагоніст Гн-РГ). Він зв’язується з мембранними рецепторами клітин гіпофіза і конкурує у зв’язуванні з ендогенним Гн-РГ. Завдяки такому способу дії цетрорелікс контролює гіпофізарну секрецію гонадотропінів (лютеїнізуючого гормону (ЛГ) та фолікулостимулюючого гормону (ФСГ)), а саме: інгібує її у дозозалежний спосіб. Супресія фактично починається одразу ж без початкового стимулюючого ефекту та підтримується при тривалому введенні препарату.

 

У жінок цетрорелікс відстрочує різке зростання рівня ЛГ та, як наслідок, – овуляцію. При проведенні оваріальної стимуляції у жінок тривалість дії цетрореліксу є дозозалежною. Введення доз по 0,25 мг препарату з 24-годинними інтервалами дозволяє підтримувати ефект цетрореліксу. Після завершення лікування антагоністичний гормональний ефект цетрореліксу повністю зникає.

 

 

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати у картонній коробці для захисту від світла.

 

Упаковка.

По 1 флакону з порошком (флакон з безбарвного скла типу I, запечатаний гумовою пробкою, алюмінієвим обжимним кільцем та пластиковою кришечкою) у комплекті з 1 попередньо заповненим шприцом з розчинником (1 мл), 1 голкою для розчинення, 1 голкою для ін’єкцій та 2 тампонами, просоченими спиртом, у контурній чарунковій упаковці. По 7 контурних чарункових упаковок у картонній коробці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

 

Додаткові файли:

Інструкція Цетротід -0,25

Вернутись